Spojené arabské emiráty a najmä Dubaj je považovaný za jedno z najmodernejších lokalít našej planéty. Prvý rozmach Dubaj zaznamenal po skočení 2. svetovej vojny, keď boli objavené ložiská ropy. Odvtedy sa nezastavil príval ľudí a kapitálu a po roku 2000 sa z Dubaja stalo najrýchlejšie rastúce mesto sveta. Na miestach, kde kedysi bola holá púšť, vznikajú moderné aglomerácie, ktoré predstavujú dômyselné architektonické riešenia. Môžete sa o tom presvedčiť pri pohľade na jeho panorámu, kde dominuje najznámejší hotel na svete BURJ AL ARAB, najvyššia veža na svete BURJ KALIFA o ostrovný komplex „PALMY. Pozývame Vás do tohto atraktívneho centra Stredného Východu. Celoročná priaznivá klíma, piesočnaté pláže s krištáľovou vodou, teplé prímorské podnebie, kvalitné služby a  pohostinnosť miestneho obyvateľstva sú zárukou príjemne stráveného pobytu.

Cena za osobu:
1 370 €
Príplatok za 1 posteľovú izbu:
450 €

Program

1. DEŇ

SO 10.04.

Stretnutie účastníkov na náhradnej AS na Bottovej ulici v Bratislave. Odchod autobusom spoločnosti Slovak Lines do Viedne. Odlet z letiska Schwechat o 15:30 hod. Prílet do DUBAJA23:05 m. č. Transfer do hotela. Ubytovanie. Nocľah.

2. DEŇ

NE 11.04.

Raňajky. Kúpanie na pláži Perzského zálivu. Obed. Poobede autobusová prehliadka Dubaja: Medina Jumeira, Palma Jumeira, Hotel Atlantis, Gold súk, ... (cena 40 USD/os.). Nocľah.

3. DEŇ

PO 12.04.

Raňajky. Slnenie a kúpanie na pláži alebo v bazéne hotela. Neskorší obed. Nocľah.

4. DEŇ

UT 13.04.

Raňajky. Slnenie a kúpanie na pláži alebo v bazéne hotela. Neskorý obed. Popoludní fakultatívny výletPúštne safari (cena cca 75 USD/os). Večera na púšti v cene výletu. Nocľah.

5. DEŇ

ST 14.04.

Raňajky. Celodenný výlet na „VÝCHODNÉ POBREŽIE“ k Indickému oceánu (cena cca 85 USD/os.). Po ceste návšteva orientálneho trhu, obed (v cene) a kúpanie na pobreží Ománskeho zálivu (súčasť Indického oceánu). Návrat večer. Večera. Nocľah.

6. DEŇ

ŠT 15.04.

Raňajky. Slnenie a kúpanie na pláži alebo v bazéne hotela. Neskorý obed. Popoludní jazda metrom k Dubai Mall. Výstup na najvyššiu budovu sveta Burj Kalifa. Nocľah.

7. DEŇ

PI 16.04.

Raňajky. Fakultatívny výlet do ABU DHABÍ* hlavného mesta SAE (cena cca 75 USD/os.). Návrat do Dubaja pred 15:00 hod. Neskorý obed. Poobede slnenie a kúpanie v bazéne hotela. Nocľah.

8. DEŇ

SO 17.04.

Raňajky. Voľno na nákupy v nákupných centrách (Al Ghurair, Deira City Shopping Center,...). Neskorý obed. Poobede slnenie a kúpanie v bazéne hotela. Nocľah.

9. DEŇ

NE 18.04.

Skoré raňajky. Transfer na letisko. Odlet z Dubaja o 08:55 m.č. Prílet do Viedne o 12:55 hod. SEČ. Odchod autobusom spoločnosti Slovak Lines na Slovensko. Príchod do Bratislavy okolo 22:00 hod.

Zmena programu (v závislosti od počasia a záujmu účastníkov, ako aj časov odletov a príletov) vyhradená!

 

ZÁKLADNÁ CENA:

 

1.370€/os.

MOŽNE PRÍPLATKY:

450€/os. (príplatok za ubytovanie v 1-posteľovej izbe)

-100€/os. (odpočet za ubytovanie v 3-posteľovej izbe)

 

30,60€/os./pobyt (komplexné cestovné poistenie UNION, 3,40€/os./deň)

 

cca 250€/os./pobyt (fakultatívne výlety)

 

cca 50€/os. (výstup na Burj Kalifa, cena závisí od sezóny, môže byť aj nižšia)

PLATOBNÉ INFORMÁCIE:

CK bude účastníkom posielať faktúry cca 2 - 3 mesiace pred odchodom

V cene je zahrnuté

 • letenka Viedeň – Dubaj a späť (vrátane letiskových poplatkov)
 • doprava autobusom na trase Bratislava – Viedeň - Bratislava
 • transfer z letiska do hotela a späť
 • 8 x ubytovanie v hoteli **** v 2-posteľových izbách s príslušenstvom
 • 8 x raňajky formou švédskeho stola
 • 7 x neskorý obed (alebo večera) formou švédskeho stola
 • transfery na pláž
 • Tourist Dirham Tax
 • slovenský sprievodca počas celého trvania cesty

V cene nie je zahrnuté

 • komplexné cestovné poistenie UNION
 • poplatok za zmenu mena na letenke, storno letenky a nadváhu batožiny
 • fakultatívne výlety (prehliadka Dubaja, Safari, Abu Dhabí, Východné pobrežie,...)
 • výstup na Burj Kalifa
 • ďalšie služby, ktoré nie sú uvedené v programe.

MOŽNE PRÍPLATKY:

 •  450€/os. (príplatok za ubytovanie v 1-posteľovej izbe)
 • -100€/os. (odpočet za ubytovanie v 3-posteľovej izbe)
 • 30,60€/os./pobyt (komplexné cestovné poistenie UNION, 3,40€/os./deň)
 • cca 250€/os./pobyt (fakultatívne výlety)
 • cca 50€/os. (výstup na Burj Kalifa, cena závisí od sezóny, môže byť aj nižšia)

PLATOBNÉ INFORMÁCIE:

 • CK bude účastníkom posielať faktúry cca 2 - 3 mesiace pred odchodom

 

 

Ďalšie informácie

·         Veľkosť skupiny: min. 15 osôb (CK bude v prípade nenaplnenia skupiny informovať prihlásených účastníkov v priebehu januára 2021)

·         Vhodnosť cesty: cesta je vhodná pre osoby so zníženou pohyblivosťou

·         Letenky sú zabezpečené do ekonomickej triedy

·         v lietadle je dovolené mať so sebou 1 ks príručnej batožiny do 7 kg/os. (max. 55 x 38 x 20 cm) a 1 ks veľkej batožiny s hmotnosťou max. 30 kg/os.

·         Cestovať možno iba s platným cestovným pasom

·         Nie sú potrebné víza

·         Nie je potrebné špeciálne očkovanie

 

UPOZORNENIE – COVID-19

 

·         situáciu monitorujeme a informácie budeme aktualizovať

·         dovoľujeme si upozorniť účastníkov na možnosť, že cesta môže byť z dôvodu návratu pandémie a znovuzavedením opatrení proti šíreniu ochorenia, zrušená.

 

AKTUÁLNE OPATRENIA (zdroj www.mzv.sk)

 

17.09.2020

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Abú Dhabí informuje občanov Slovenskej republiky, že vstup do krajiny nemá jednotné pravidlá.

 

Vstup do emirátu Dubaj je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu negatívnym RT-PCR testom (certifikovaný v anglickom jazyku) nie starším ako 96 hodín. Preukázať sa negatívnym testom je povinnosť už pred odletom v opačnom prípade nebude umožnený check-in. Po prílete na letisko je potrebné vyplniť tlačivo o zdravotnom stave a stiahnuť si povinnú aplikáciu. Tlačivo a informácie o stiahnutí aplikácie budú k dispozícií ako v lietadle, tak i po pristáti pred pasovou kontrolou. Po prílete môžu miestne úrady na letisku vykonať ďalší RT-PCR test. Do oznámenia o výsledku testu je povinnosť ostať bez možnosti voľného pohybu na mieste pobytu, ktoré ste uviedli v príslušnom tlačive.

 

Vstup do emirátu Abú Dhabí je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu negatívnym RT-PCR testom (certifikovaný v anglickom jazyku) nie starším ako 96 hodín. Preukázať sa negatívnym testom je povinnosť už pred odletom v opačnom prípade nebude umožnený check-in. Po prílete alebo príchode do emirátu Abú Dhabí je povinnosť absolvovať 14-dňovú karanténu, ktorá bude kontrolovaná prostredníctvom monitorovacieho náramku. Náramok bude k dispozícií od príslušných autorít na každom prechode do emirátu Abú Dhabí. Zároveň je povinnosť podrobiť sa na šiesty deň po príchode do emirátu Abú Dhabí RT-PCR testu. Nesplnenie tejto povinnosti podlieha vysokým pokutám.

 

Podmienky vstupu do jednotlivých emirátov v Spojených arabských emirátoch sa môžu meniť a z toho dôvodu odporúčame pred cestou kontaktovať príslušné emirátske orgány alebo Veľvyslanectvo Spojených arabských emirátov vo Viedni. Prípadne odporúčame obrátiť sa na leteckú spoločnosť.

 

Naďalej platí povinnosť nosiť ochranné rúško na tvár a dodržiavať všetky preventívne opatrenia.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky nepretržite kontaktovať pohotovostný mobil Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Abú Dhabí: +971566202560 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421259785978.

 

*Ak budú pretrvávať nejednotné pravidlá vstupu do Spojených arabských emirátov, výlet do Abu Dhabí sa neuskutoční, event. sprievodca navrhne náhradný program

Ubytovanie

UBYTOVANIE

RAVIZ CENTER POINT HOTEL ****

http://www.ravizhotels.com/

·         2-posteľová izba, kúpeľňa (sprcha alebo vaňa) s WC, HD TV, WI-FI, sprchový gél na telo a vlasy, tekuté mydlo na ruky, minibar, klimatizácia, fén na vlasy, župan, kanvica na kávu a čaj