MoskvaPetrohrad je naša každoročná osvedčená kombinácia. Majestátne hlavné mesto, plné skvostných pamiatok z čias cárskeho Ruska, ale aj pripomienok niekoľko desaťročí trvajúceho komunistického režimu u každého návštevníka vzbudzuje rešpekt svojou veľkosťou, bohatou ponukou obchodov, ktoré nenájdete nikde na svete a osobitou kultúrou, ktorú si Rusko po stáročia udržiava. Moskva je kontrast oproti Petrohradu, nazývanom aj ako „Benátky severu“, ktoré sa jeho budovateľ, Peter Veľký, snažil priblížiť západnému svetu. Taktiež aj tu nájdete megalomanské stavby a pomníky, umelecké zbierky z celého sveta nevyčísliteľnej hodnoty a svoje čaro majú aj prechádzky popri Neve s jej vyše 400 mostami, či plavba po kanáloch s neobyčajnými výhľadmi.

V Petrohrade a vôbec v Rusku vás určite uchváti takmer všetko!

Cena za osobu:
1 660 €
Príplatok za 1 posteľovú izbu:
330 €

Program

1. DEŇ

NE 02.05.

Stretnutie účastníkov na náhradnej autobusovej stanici na Bottovej ul. v Bratislave. Odchod (čas upresníme) na letisko Schwechat. Odlet z VIEDNE10:00 hod. Prílet do MOSKVY (letisko Domodedovo) o 13:45 m. č. Stretnutie s miestnym sprievodcom. Transfer do hotela. Ubytovanie. Pešia prehliadka okolia hotela. Nocľah.

2. DEŇ

PO 03.05.

Raňajky. Celodenná autobusová a pešia prehliadka Moskvy: Leninský prospekt, Vrabčie (bývalé Leninské) Hory s Univerzitou a s prekrásnym výhľadom naMoskvu,  Diplomatická štvrť, Poklonná Hora, Kutuzovský Prospekt, Biely Dom, Moscow City, Tverský bulvár,... Večerná prehliadka Červeného a Manéžneho námestia.  Nocľah.

3. DEŇ

UT 04.05.

Raňajky. Celodenný výlet do významného pútnického pravoslávneho miesta – Sergijev Posad.Návrat do Moskvy. Nocľah.

4. DEŇ

ST 05.05.

Raňajky. Celodenná autobusová a pešia prehliadka Moskvy s miestnym sprievodcom: Novodevičij Monastyr(zvonku) s prehliadkou cintorína (hroby známych osobností Ruska), Alexandrovský Sad, Kremeľ, Zamoskvorečie s návštevou Tretjakovskej galérie. Nocľah.

5. DEŇ

ŠT 06.05.

Raňajky. Celodenná autobusová a pešia prehliadka Moskvy: plavba po rieke Moskva, Chrám Krista Spasiteľa (účasť na pravoslávnej bohoslužbe), Starý Arbat, ... Nocľah.

6. DEŇ

PI 07.05.

Raňajky (balíček na cestu). Transfer na stanicu. Odchod vlakom do PETROHRADU . Príchod okolo obeda (presné časy doplníme dodatočne). Stretnutie s miestnym sprievodcom. Návšteva chrámu Isakijevskij Sabor Transfer do hotela. Ubytovanie. Nocľah.

7. DEŇ

SO 08.05.

Raňajky.  Plavba po kanáloch a rieke Neve. Prehliadka Ermitáže (Hlavný komplex + Impresionisti). Nocľah.

8. DEŇ

NE 09.05.

Raňajky. Pokračovanie autobusovej a pešej prehliadky pamiatok v okolí Petrohradu s miestnym sprievodcom: Peterhof (palác a park s fontánami) a Katarínsky palác  s Jantárovou komnatou v Puškine. Nocľah.

9. DEŇ

PO 10.05.

Raňajky. Celodenná autobusová a pešia prehliadka Petrohradu: Chrám preliatej krvi, loď Aurora (zvonka), návšteva Petropavlovskej pevnosti. Nocľah.

10. DEŇ

UT 11.05.

Raňajky. Osobné voľno na nákupy. Autobusový transfer na letisko Pulkovo o 11:00 hod. Odlet z Petrohradu o 14:20 m. č. Prílet do VIEDNE16:00 SEČ. Transfer autobusom na Slovensko. Príchod do BRATISLAVY okolo 18:00 hod.

Zmena programu (v závislosti od počasia a záujmu účastníkov, ako aj časov odletov a príletov) vyhradená!

ZÁKLADNÁ CENA:

1.660€/os./pobyt (vrátane DPH)

MOŽNE PRÍPLATKY:

330€/os. (príplatok za ubytovanie v 1-posteľovej izbe)

120€ (príplatok za ubytovanie v 3-posteľovej izbe, 3 osoby sú možné iba v izbe vyššej kategórie)

210€/os./pobyt (doplatok za večere v hoteloch)

PLATOBNÉ INFORMÁCIE:

Záloha: 500€/os. v priebehu januára 2021

Doplatok: zvyšná suma v priebehu marca 2021

V cene je zahrnuté

 • spiatočná letenka Viedeň – Moskva, Petrohrad – Viedeň
 • všetky letiskové poplatky
 • doprava BA – Schwechat - BA
 • autobusová preprava podľa programu
 • vlak Moskva – Petrohrad
 • 9 x ubytovanie v hoteloch v Moskve a Petrohrade v dvojposteľových izbách s príslušenstvom
 • 9 x bufetové raňajky
 • prehliadky miestnych pamätihodností
 • vstupy do navštívených pamätihodností
 • slovenský sprievodca počas celého trvania cesty
 • rusky alebo anglicky hovoriaci lokálny sprievodca
 • vízové poplatky
 • registračná daň v Petrohrade
 • cestovné poistenie (je povinné pre každého účastníka, Ruské veľvyslanectvo vyžaduje doklad od CK o poistení celej skupiny)
 • poistenie CK proti úpadku

V cene nie je zahrnuté

 • ďalšia strava, ktorá nie je uvedená v programe
 • ďalšie služby, ktoré nie sú uvedené v programe
 • vstupenka na predstavenie v divadle Bojšoj
 • vstupy do ďalších pamätihodností, múzeí a iných zaujímavostí nad rámec uvedený v programe
 • prípadné ďalšie poplatky v procese podávania žiadosti o víza (napr. nesprávna fotografia alebo nesprávne a nekompletné údaje vo vízovom dotazníku)

Ďalšie informácie

INFORMÁCIE OHĽADNE VÍZ

(prosíme pozorne prečítať!!!)

 

Víza bude zabezpečovať naša cestovná kancelária za každého účastníka: Na účely podania žiadosti o turistické víza budeme potrebovať nasledovné doklady:

 

·                     Pas s voľnou dvojstranou (2 strany), ktorý je platný minimálne 6 mesiacov po vypršaní platnosti víza. Podotýkame, že potrebujeme na adresu CK doručiť pas, nie jeho kópiu!!!

 

·                     Farebnú AKTUÁLNU fotografiu pasového formátu (3,5 x 4,5 cm). Prosíme nenalepovať fotografiu na formulár!!! Fotografia nesmie byť staršia ako 6 mesiacov. KONTROLUJÚ TO a žiadosti s nevhodnou fotografiou vracajú!!!

 

·                     Vyplnený vízový dotazník (budeme ho posielať dodatočne aj s informáciami ohľadne jeho vyplnenia)

·                     Splnomocnenie, že CK môže podať za účastníka žiadosť o vízum (nemusí byť notársky overené).

 

POSTUP

·         víza sa podávajú prostredníctvom Ruského vízového centra, kde CK musí za každého účastníka dohodnúť osobitnú návštevu, kedy doručí potrebné dokumenty

·         dotazník, ktorý Vám pošleme na vyplnenie, nám poslúži ako podklad pre vyplnenie online vízového formulára, preto Vás prosíme uviesť všetky údaje, ktoré sú na dotazníku uvedené (t.j. komplexné osobné údaje, mená rodičov, predchádzajúci pobyt v Rusku aj s dátumami, alebo aspoň rokmi, presný názov zamestnania a pracovnej pozície aj s konktaktnými údajmi). PROSÍME NIČ NEVYNECHAŤ!!! Dodatočné zisťovanie nás oberie o potrebný čas.

·         CK môže za účastníkov podať žiadosť o vízum len v prípade, že budeme mať od každého originálne splnomocnenie (tlačivo pošleme).

 

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE

·         vybavenie žiadosti o vízum trvá zvyčajne 5 pracovných dní, preto Vás prosíme o promptnú reakciu a  odpovede, keď Vás budeme ohľadne podávania žiadostí kontaktovať

·         aby sme mohli podať žiadosť, potrebujeme od Vás pas, takže ak viete, že budete odcestovaní a pas budete potrebovať, zohľadnite túto skutočnosť a oznámte nám to v dostatočnom prestihu, aby sme sa podľa toho mohli zariadiť

·         ak nám pošlete nevyhovujúcu fotografiu, alebo uvediete nesprávne údaje, následné nápravy môžu byť dodatočne spoplatnené zo strany Ruského vízového centra.

 

Môže sa stať, že z dôvodu opatrení proti šíreniu COVID-19 budú zavedené zmeny v súvislosti s podávaním víz. Všetko spresníme.

 

PREDSTAVENIE V DIVADLE BOLŠOJ

Program na máj 2021 ešte nie je známy. Informácie budeme aktualizovať.

 

https://www.bolshoirussia.com/

 

ZDRAVOTNÉ POŽIADAVKY

Návšteva lokalít, v ktorých sa budeme zdržiavať, nie je podmienená absolvovaním špeciálneho očkovania.

 

ĎALŠIE INFORMÁCIE

·         Veľkosť skupiny: 19 osôb (CK bude informovať o realizácii zájazdu v priebehu januára 2021)

·         Vhodnosť cesty: cesta nie je úplne vhodná pre osoby so zníženou pohyblivosťou

·         Letenky sú zabezpečené do ekonomickej triedy (príručná batožina 8 kg/os., batožina do podpalubia 23 kg/os.

·         Doprava v Moskve a Petrohrade: autobusom miestneho súkromného prepravcu, event. metrom

·         Do Ruskej Federácie je možné cestovať iba s platným cestovným pasom

·         Víza sú povinné (viď informácie vyššie)

 

UPOZORNENIE – COVID-19

 

·         situáciu monitorujeme a informácie budeme aktualizovať

 

AKTUÁLNE INFORMÁCIE (zdroj: www.mzv.sk)

 

Zákaz vstupu cudzincov do Ruska je predĺžený na dobu neurčitú.

 

Dočasne sa nevydávajú ruské víza ani neprijímajú doklady na povolenie všetkých druhov pobytov.

 

Režim povinnej domácej samoizolácie bol zrušený. V Moskve je od 9. júna povolený voľný pohyb verejnou a súkromnou dopravou. Povinné je nosenie ochrany tváre a rukavíc na verejných miestach, kde treba navyše dodržiavať odstup minimálne 1,5 m. Situácia sa v jednotlivých regiónoch môže líšiť.

 

Pri návrate na Slovensko je potrebné predložiť negatívny test na COVID-19 nie starší ako 96 hodín a absolvovať povinnú izoláciu v domácom prostredí.

 

Ubytovanie

IZMAILOVO DELTA**** - MOSKVA

http://www.izmailovo.ru/en/

kúpeľňa (sprcha alebo vaňa) s WC, TV, telefón, župan, papuče, posteľná bielizeň, uteráky, toaletné potreby, minichladnička, klimatizácia, fén na vlasy, žehlička na požiadanie na recepcii, fitnes centrum, bazén, bezplatná Wi-fi v celom hoteli

Za poplatok: wellness centrum, sauna, solárium, turecký/parný kúpeľ

HOLIDAY INN MOSKOVSKYE VOROTA**** - PETROHRAD

http://www.hi-spb.com/en/

2 – posteľové izby s príslušenstvom, kúpeľňa s WC (vaňa alebo sprcha, hygienické potreby, sušič vlasov), Sat-TV, bezplatná wifi, klimatizácia, rýchlovarná kanvica,..

Za poplatok: fitness centrum