Verona je naša osvedčená destinácia, kde možno stráviť pár príjemných letných dní. Mesto, kde sa údajne odohrával slávny príbeh lásky Rómea a Júlie, ponúka množstvo možností kultúrneho a gastronomického vyžitia. Okrem zaujímavých historických pamiatok si môžete oddýchnuť a načerpať energiu pri nezameniteľnej talianskej káve na rôzne spôsoby, miestnom vínku alebo pri obľúbenom Aperole. A aby toho nebolo málo, dva večery môžete stráviť v jedinečnej rímskej Aréne, kde sme tentokrát pre Vás vybrali osvedčenú operu TURANDOT, spolu s vystúpením Plácida Dominga v predstavení GALA DOMINGO OPERA NIGHT. Taktiež navštívime aj malebné mestečko Sirmione, môžete sa okúpať v jazere Lago di Garda a pre vinárov je tu naša osvedčená ochutnávka vín a miestnych špecialít z oblasti Lugana.

Cena za osobu:
299 €
Príplatok za 1 posteľovú izbu:
95 €

Program

1. DEŇ

ŠT 29.07.

Stretnutie účastníkov v Bratislave pri hoteli Park INN (bývalý hotel Danube, ktorý sa nachádza medzi mostom SNP a hotelom Devín), zboku pri hlavnej ceste, kde sú vyhradené miesta pre autobusy (smerom na Karlovú Ves). Odchod autobusu o 07:00 hod. Jazda cez Rakúsko a Taliansko s  krátkymi hygienickými zastávkami. Príchod do VERONY popoludní. Ubytovanie. Večernávšteva operného predstavenia Giacomo Puccini - TURANDOT (zač. o 21:00). Neskorý návrat do hotela. Nocľah.

2. DEŇ

PI 30.07.

Raňajky. Celodenná prehliadka Verony (Casa di Giulieta – dom Kapuletovcov, P´za Erbe, Piazza dei Signori, náhrobky Scaligeri, Dóm, ...). Večer návšteva predstavenia GALA DOMINGO OPERA NIGHT (zač. 21:30). Neskorý návrat do hotela. Nocľah.

3. DEŇ

SO 31.07.

Raňajky. Odchod k LAGO DI GARDA. Návšteva SIRMIONE. Prehliadka historickej časti atraktívneho mesta na juhu jazera Lago di Garda. Prehliadka (historické centrum, nábrežie Lago di Garda, hrad Rocca Scaligera, ...). Osobné voľno na príjemné posedenie v miestnych podnikoch na kávičke a zmrzline. V prípade záujmu, možnosť kúpania sa v jazere Lago di Garda. Podvečer návšteva vinárstva - ochutnávka vín oblasti Lugana*. Návrat do hotela. Nocľah. 

4. DEŇ

NE 01.08.

Raňajky. Odchod na Slovensko predpoludním. Jazda cez Taliansko a Rakúsko s krátkymi hygienickými zastávkami. Príchod do Bratislavy okolo 22:00 hod.

Zmena programu po dohode so sprievodcom (v závislosti od počasia a dopr. situácie a pod.) vyhradená!

ZÁKLADNÁ CENA:

299€/os.

MOŽNE PRÍPLATKY:

95€/os. (príplatok za ubytovanie v 1-posteľovej izbe)

 

8€/os./pobyt (komplexné cestovné poistenie UNION; 2€/os./deň)

 

od 27/os. (vstupenka na predstavenie v Arene, v závislosti od dostupného sektora na sedenie)

 

cca 17€/os. (návšteva vínnej pivnice spojená s ochutnávkou)

V cene je zahrnuté

 • doprava luxusným autobusom
 • 3 x ubytovanie v 2-posteľových izbách s príslušenstvom vo Verone
 • 3 x bufetové raňajky
 • slovenský sprievodca počas celého pobytu
 • prehliadky pamätihodností v súlade s programom
 • lokálna turistická taxa vo Verone
 • poistenie CK pre prípad úpadku

 

 

 

V cene nie je zahrnuté

 • obedy a večere
 • komplexné cestovné poistenie UNION
 • vstupy do navštívených pamätihodností
 • vstupenka na predstavenie
 • návšteva vínnej pivnice spojená s ochutnávkou
 • ďalšie služby, ktoré nie sú uvedené v programe

 

Možné príplatky: 

 • 95€/os. (príplatok za ubytovanie v 1-posteľovej izbe)
 • 8€/os./pobyt (komplexné cestovné poistenie UNION; 2€/os./deň)
 • od 27/os. (vstupenka na predstavenie v Arene, v závislosti od dostupného sektora na sedenie)
 • cca 17€/os. (návšteva vínnej pivnice spojená s ochutnávkou)

Ďalšie informácie

·         veľkosť skupiny min. 35 osôb (o realizácii zájazdu budeme informovať v priebehu mája-júna 2021),

·         doprava – autobusom súkromného prepravcu,

·         cestovný doklad – platný pas alebo občiansky preukaz,

·         nie sú potrebné víza,

·         nie je potrebné špeciálne očkovanie,

·         vhodnosť cesty pre osoby so zníženou pohyblivosťou je na vlastnom uvážení.

 

 

INFORMÁCIE O OPERNOM FESTIVALE

 

http://www.arena.it/arena/en

 

UPOZORNENIE – COVID-19

 

·         situáciu monitorujeme a informácie budeme aktualizovať

·         dovoľujeme si upozorniť účastníkov na možnosť, že predstavenia v Aréne môžu byť z dôvodu návratu pandémie a znovuzavedením opatrení proti šíreniu ochorenia, zrušené.

 

AKTUÁLNE OPATRENIA (zdroj www.mzv.sk)

 

19.09.2020

 

Z dôvodu rastúcej intenzity výskytu ochorenia COVID-19 ministerstvo odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania (2. stupeň) do nižšie uvedených regiónov krajín s uvoľneným hraničným režimom:

 

Taliansko (3/21): Liguria, Sardínia, Trento (Verona sa nachádza v oblasti Benátsko).

 

18.09.2020

 

Taliansko sa v tzv. cestovateľskom semafóre nachádza v zozname bezpečných krajín (je zelené).

 

17.08.2020

 

Vstup do Talianska od 3. júna 2020, ako i pohyb po celom jeho území, je pre občanov SR bez obmedzenia, ale len za podmienky, že do Talianska prichádzajú z bezpečnej krajiny, resp. sa posledných 14 dní zdržiavali v bezpečnej krajine. Taliansko zoznam bezpečných krajín pravidelne aktualizuje v závislosti od epidemiologickej situácie.

 

Každý taliansky región môže, nad rámec národných opatrení, sprísňovať podmienky vstupu na svoje teritórium z jednotlivých štátov sveta.

 

Slovensko je pre Taliansko bezpečnou krajinou. Slovenskí občania sa môžu po území Talianska pohybovať bez testu na COVID-19 a bez karantény. Pri vstupe do Talianska je však potrebné vyplniť vyhlásenie (autodichiarazione) a odovzdať ho dopravcovi, alebo sa ním preukázať v prípade kontroly policajnými zložkami.

 

Ak sa cestujúci zdržiaval posledných 14 dní v Rumunsku alebo Bulharsku, je povinný po príchode do Talianska absolvovať 14-dňovú domácu izoláciu.

 

Od 13. augusta 2020 sú všetci cestujúci, ktorí prechádzali alebo sa zdržiavali posledných 14 dní v Chorvátsku, na Malte, v Grécku alebo v Španielsku, povinní absolvovať test na COVID-19. Test je možné absolvovať priamo na vybraných letiskách, či prístavoch, alebo do 48 hodín od vstupu na talianske územie prostredníctvom príslušného zdravotného strediska (ASL). Testovanie nemusia absolvovať tí, ktorí pri vstupe na teritórium predložia negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín. Do negatívneho výsledku testu platí povinnosť zotrvať v domácej izolácii.

 

 

V Taliansku aj naďalej platí núdzový stav. Platí povinnosť dodržiavať sociálnu vzdialenosť od iných osôb minimálne 1 meter, nosiť rúško pri vstupe do verejných uzavretých priestorov, ako aj v prostriedkoch hromadnej dopravy. Nosenie rúška je povinné v čase od 18,00 do 6,00 aj v otvorenom priestore na miestach s rizikom vyššej koncentrácie ľudí (námestia, frekventované ulice, pláže, atď.). V reštauráciách a obchodoch je zákazník povinný na požiadanie poskytnúť svoje osobné údaje (meno, priezvisko, adresa, telefónne číslo). Naďalej platia obmedzenia pri organizácii väčších podujatí. Sú zatvorené všetky tanečné kluby, a to aj na otvorených priestranstvách.

 

Jednotlivé regióny môžu v závislosti od epidemiologickej situácie prijímať vlastné prísnejšie opatrenia. Napríklad v regiónoch Lombardsko a Kampánia pretrváva povinnosť nosiť rúško vždy a všade.

 

Ak sa cestujúci dostane do kontaktu s osobou infikovanou COVID-19, je povinný zostať v domácej karanténe 14 dní a prípadné príznaky ochorenia oznámiť najbližšiemu zdravotnému stredisku.

 

Vstúpiť na talianske územie a opustiť ho možno zatiaľ osobným dopravným prostriedkom a v obmedzenom rozsahu letecky, pokiaľ nebude medzinárodná autobusová, železničná a letecká doprava v plnom rozsahu obnovená. Nie sú k dispozícii informácie o tom, kedy sa tak zaručene stane.

 

Za nedodržanie ktoréhokoľvek z hore uvedených opatrení, resp. nesplnenie uložených povinností, (aj za tzv. baci e abbracci, t.j. bozky a objatia v Taliansku populárne) možno jednotlivcovi uložiť pokutu od 400 eur do 3 000 eur, podniku (právnickej osobe) možno vydať zákaz činnosti od 5 do 30 dní a uložiť pokutu až v dvojnásobnej výške. Pokuta sa platí na mieste v hotovosti.

 

 

* Účastníci, ktorí nebudú mať záujem o ochutnávku vín, sa dohodnú na náhradnom programe so sprievodcom na mieste      

Ubytovanie

 

Hotel B&B Verona 3*

 • Každá izba je nefajčiarska a je vybavená sociálnym zariadením (WC, sprcha), telefónom, TV, fénom na vlasy, klimatizáciou a bezplatnou Wi-Fi sieťou.
 • Hotel dodržiava všetky hygienické opatrenia proti šíreniu vírusu COVID-19 (fyzické bariéry medzi hotelovým personálom a hosťami vo vyhradených priestoroch, používanie čistiacich prostriedkov proti koronavírusom, dezinfekcia izieb pred príchodom nových hostí, dezinfekcia tanierov, príborov a pohárov,....)

Z dôvodu vysokej obsadenosti hotelov vo Verone v letnom období si CK INTERMAP vyhradzuje právo na zmenu hotela v prípade, že tento bude v období finálneho potvrdenia už obsadený.