Pozývame Vás na návštevu Moskvy – hlavného mesta Ruska plného skvostných pamiatok z cárskych čias, ako aj pripomienok niekoľko desaťročí trvajúceho komunistického režimu. Avšak málokde na svete je vidieť tak obrovský kontrast nesmierneho bohatstva ruských oligarchov a chudoby.

Petrohrad, to sú vzácne pamiatky, romantické prechádzky, vyše 400 mostov cez mesto,... To všetko znamenajú tieto „Benátky severu“, ako sa Petrohradu často hovorí. V Petrohrade vás určite uchváti takmer všetko! Povestné ruské megalomanstvo sa však v tomto meste prejavuje všade. Obrovské krásne historické budovy a monumenty tu môžete obdivovať na každom kroku. 

Poďte si s nami pozrieť tieto jedinečné mestá podľa nasledovného programu:

Cena za osobu:
1 275 €
Príplatok za 1 posteľovú izbu:
285 €

Program

 1. Odchod autobusu z parkoviska za Športovou Halou na Bajkalskej ulici v Bratislave o 07:00 hod. Príchod na letisko Schwechat o 07:45 hod. Odlet z Viedne o 10:00. Prílet do Moskvy o 14:45 m. č. Transfer na hotel. Ubytovanie. Pešia prehliadka okolia hotela. Nocľah v hoteli IZMAILOVO GAMMA – DELTA (http://www.izmailovo.ru/eng/)
 2. Raňajky. Celodenná autobusová a pešia prehliadka Moskvy: Leninský prospekt, Vrabčie (bývalé Leninské) Hory s Univerzitou a s prekrásnym výhľadom na Moskvu, Poklonná Hora, Kutuzovský Prospekt, Biely Dom, Moscow City, Tverskij buľvár,... Večerná prehliadka Červeného a Manéžneho námestia. Nocľah v hoteli IZMAILOVO GAMMA – DELTA.
 3. Raňajky. Celodenný výlet do významného pútnického pravoslávneho miesta – Sergijev Posad. Návrat do Moskvy. Nocľah v hoteli IZMAILOVO GAMMA – DELTA.
 4. Raňajky. Celodenná prehliadka Moskvy: Novodevičij Monastyr, Alexandrovský Sad, Kremeľ – svetové dedičstvo UNESCO, Zamoskvoriečie s návštevou Tretjakovskej galérie. Večer návšteva divadla Bolshoj Teatr (program predstavení bude spresnený dodatočne). Nocľah v hoteli IZMAILOVO GAMMA – DELTA.
 5. Raňajky. Celodenná autobusová a pešia prehliadka Moskvy: plavba po rieke Moskva, Chrám Krista Spasiteľa (účasť na pravoslávnej bohoslužbe s krásnymi spevmi), Starý Arbat,... Nocľah v hoteli IZMAILOVO GAMMA – DELTA.
 6. Raňajky. Transfer na stanicu. Odchod vlakom do Petrohradu o 06:45 hod. Príchod o 10:35 hod. Stretnutie s miestnym sprievodcom. Návšteva Ermitáže. Transfer do hotela. Ubytovanie. Nocľah v hoteli PARK INN PULKOVSKAYA (http://www.parkinn.com/hotelpulkovskaya-stpetersburg ).
 7. Raňajky. Prehliadka pamiatok Petrohradu: Admiralita, Kazanská katedrála, Chrám preliatej krvi, Isakijevskij Sabor. Večer voľný program. Navrhujeme prechádzku po Nevskom prospekte, po nábreží Nevy, ... Nocľah v hoteli PARK INN PULKOVSKAYA.
 8. Raňajky. Pokračovanie prehliadky okolia Petrohradu: Peterhof, Katarínsky palác v Puškine. Večer možnosť návštevy operného predstavenia v Mariinskom divadle (program predstavení bude spresnený dodatočne). Nocľah v hoteli PARK INN PULKOVSKAYA.
 9. Raňajky. Celodenná prehliadka Petrohradu: Petropavlovská pevnosť, loď Aurora (zvonka), Ermitáž ,... Plavba po Neve. Nocľah v hoteli PARK INN PULKOVSKAYA.
 10. Raňajky. Voľno na nákupy. Odchod na letisko, odlet z Petrohradu. Prílet do Viedne a transfer do Bratislavy.

V cene je zahrnuté

 • spiatočná letenka Viedeň – Moskva, Petrohrad - Viedeň
 • všetky letiskové poplatky 
 • autobusová preprava podľa programu
 • vlak Moskva - Petrohrad 
 • 9 x ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v Moskve a Petrohrade v dvojposteľových izbách s príslušenstvom 
 • 9 x bufetové raňajky
 • prehliadky miestnych pamätihodností bez vstupov 
 • slovenský sprievodca počas celého trvania cesty
 • miestny sprievodca (2., 4., 6., 7., 8., a 9. deň pobytu)
 • vízové poplatky
 • cestovné poistenie (je povinné pre každého účastníka, Ruské veľvyslanectvo vyžaduje doklad od CK o poistení celej skupiny)
 • poistenie CK proti úpadku

V cene nie je zahrnuté

 • vstupy do navštívených pamätihodností (ich ceny sú uvedené nižšie)
 • lístok na divadelné predstavenia (dodatočne doplníme názov predstavenia a cenu podľa programu divadla)
 • ďalšie služby, ktoré nie sú uvedené v programe