Island leží v Atlantickom oceáne, iba kúsok od polárneho kruhu. Ostrov s rozlohou vyše 100.000 km² obýva iba 320.000 ľudí. Viac ako jedna tretina celkovej populácie žije v Reykjavíku, ktoré je najsevernejším hlavným mestom na svete. Zvyšok žije v malých mestečkách a malebných dedinkách s 5 - 10 domami roztrúsenými na pobreží. Je to   krajina plná horúcich prameňov, lávových polí, ľadovcov, riek a jazier, ako aj mora; jednoducho krajina radosti pre milovníkov drsnej a ľudskou civilizáciou iba jemne dotknutej prírody. Pozývame Vás na netradičný poznávací zájazd za krásami nevšedných scenérií tohto ostrova s naším programom.

Cena za osobu:
2 560 €
Príplatok za 1 posteľovú izbu:
1 080 €

Program

 1. Stretnutie účastníkov na náhradnej AS na Bottovej ulici v Bratislave. Odchod autobusu na letisko Schwechat. Odlet z VIEDNE o 11:15 hod. Prílet do REYKJAVÍKU (medzinárodné letisko Keflavík) o 13:50 m. č. (-2 hod.). Transfer do hotela. Ubytovanie. Krátky oddych.  V prípade záujmu  kúpanie v termálnych kúpeľoch Laugardalslaug. Nocľah v hoteli Cabin.
 2. Raňajky. V prípade záujmu plavba na ostrov Víðey (účastníci, ktorí sa plavby nezúčastia budú mať voľný program v Reykjavíku alebo môžu navštíviť Volcano House). Nocľah v hoteli Cabin.
 3. Raňajky. Jazda k vodopádom Hraunfossar a Barnafoss a ďalej k najvýdatnejšiemu termálnemu prameňu na svete – Deildartunguhver. Pokračovanie cesty do AKUREYRI. Ubytovanie a nocľah v hoteli Akureyri.
 4. Raňajky. Odchod k sopke KRAFLA. Pokračovanie k vodopádom Goðafoss a Dettifoss. Návrat do Akureyri. Nocľah v hoteli Akureyri.
 5. Raňajky. Jazda ku kráteru GRÁBRÓK. Pokračovanie do mesta BORGARNES. Odchod do REYKJAVÍKU. Prehliadka mesta: Perlan, Radnica, Parlament, Katedrála, centrum starého mesta, Harp, Höfði (miesto stretnutia Reagana a Gorbačova v roku 1986), chrám Hallgrimskirkja, múzeum Einara Jónssona – diela v záhrade. Ubytovanie a nocľah v hoteli Cabin.  
 6. Raňajky. Jazda do Národného parku Þingvellir (v roku 930 tu bol založený prvý parlament sveta). Odchod k vodopádu Gullfoss a k známemu  Geysir. Pokračovanie do oblasti Reykholt. Návšteva mestečka SkÁlholt – významného biskupského sídla a bývalého centra náboženského života Islandu. Ubytovanie a nocľah v hoteli Hvolsvöllur. 
 7. Raňajky. Celodenný výlet a jazda do oblasti Landmannalaugar. Kúpanie v prírodnom termálnom kúpeli a prechádzka po lávových poliach. Jazda k rokline Eldgja. Pokračovanie do mesta KIRKJUBæJARKLAUSTUR. Nocľah v  Fosshotel Nupar.
 8. Raňajky. Odchod na pláž Reynisfjara. Návšteva najjužnejšieho výbežku Islandu Dyrhólæy.  Jazda pozdĺž južného pobrežia do SkógarU. Výstup k vodopádu Skógafoss, prehliadka Múzea a skanzenu. Ubytovanie a nocľah v hoteli Hvolsvollur. 
 9. Raňajky. Odchod  do prístavu. Plavba na ostrov HEIMAEY. Pešia prechádzka po ostrove, návšteva múzeí (prírodovedné, Volcano house, ...). V prípade záujmu výstup (cca 1 hod.) k sopke Eldfell alebo na najvyšší vrch ostrova Heimaklettur (283 m. n. m.). Večer plavba naspäť do prístavu. Nocľah v Hotel Hvolsvöllur.
 10. Raňajky.  Odchod k vodopádu SELJALANDFOSS. Jazda ku geotermálnym poliam Hveragerði. Pokračovanie do oblasti Reykjanesta. Zastávka na moste Midlina, ktorý spája dve kontinentálne dosky (americkú a euroázijskú). Ďalej pokračovanie do geotermálnej oblasti SELTÚN. Príchod do REYKJAVÍKU. Ubytovanie a nocľah v hoteli Cabin.
 11. Raňajky. Jazda k termálnemu jazeru Modrá Lagúna. V prípade záujmu kúpanie a relax. Jazda na letisko.
 12. Odlet z  letiska Keflavíku o 00:25 m.č. Prílet do VIEDNE o 06:35 SEČ (trvanie letu 4 hodiny). Transfer na Slovensko. Príchod do BRATISLAVY dopoludnia.

Zmena programu (v závislosti od počasia a záujmu účastníkov, ako aj časov odletov a príletov) vyhradená!

V cene je zahrnuté

 • letenka Viedeň – Keflavík – Viedeň 
 • všetky letiskové poplatky
 • transfery z Bratislavy na letisko a z letiska 
 • transfery lokálnym dopravcom podľa programu
 • 10 x ubytovanie v dvojposteľových izbách s príslušenstvom 
 • 10 x bufetové raňajky 
 • poistenie CK proti úpadku
 • slovenský sprievodca počas celého trvania pobytu
 • prehliadky pamätihodností a zaujímavostí v súlade s programom bez vstupov
 • spiatočná plavba na ostrov Heimaey 

V cene nie je zahrnuté

 • komplexné cestovné poistenie UNION (33,60€/os./pobyt)
 • ďalšia strava neuvedená v programe
 • vstupy do navštívených pamätihodností  
 • vstupy do termálnych kúpalísk 
 • plavba na ostrov Víðey
 • poplatok za storno letenky, event. zmenu mena na letenke
 • ďalšie služby, ktoré nie sú uvedené v programe

Ďalšie informácie

CK bude účastníkom posielať faktúry cca 2 mesiace pred odchodom.

UŽITOČNÉ LINKY

ORIENTAČNÉ CENY VSTUPOV (za osobu)

Termálne kúpele Laugardalslaug

8€

Volcano House

14€

Perlan - vyhliadka

4€

Plavba na ostrov Víðey

10€

Múzeum a skanzen v Skógare

15€

Prírodovedné múzeum Heimaey

9€

Volcano House Heimaey

17€

Blue Lagoon

70€

 

Ubytovanie

UBYTOVANIE (hotely sa môžu meniť v závislosti od obsadenosti v čase finálneho potvrdenia služieb!)