Békescsaba, alebo Békešská Čaba je známe mesto na juhovýchode Maďarska s početnou slovenskou menšinou. Každoročne sa tu koná známy klobásový festival, ktorý patrí medzi najväčšie podujatia z oblasti gastronómie v Strednej Európe. Tento rok sa uskutoční jeho 24. ročník. Čabiansku klobásu Vám predstavovať asi nemusíme, ale môžete sa tešiť aj na ďalšie druhy klobás a rôzne iné tradičné jedlá. Festival je aj ukážkou tradičných remesiel a prác súvisiacich s výrobou klobás a ostatných mäsových výrobkov, ktorých učenie sa dedí z pokolenia na pokolenie. Konajú sa tu aj súťaže a sprievodné programy.  Milovníci dobrého jedla a zábavy si určite prídu na svoje.  

 

Cena za osobu:
40 €

Program

Stretnutie účastníkov v BRATISLAVE pri hoteli Park INN (bývalý hotel Danube, ktorý sa nachádza medzi mostom SNP a hotelom Devín), zboku pri hlavnej ceste, kde sú vyhradené miesta pre autobusy (smerom na Karlovú Ves). Odchod autobusu o 06:00 hod. Cesta do Maďarska s hygienickými prestávkami. Príchod do BÉKÉSCABY okolo poludnia.  

Celodenná účasť a voľný program na festivale.

 Večer stretnutie účastníkov (presný čas a miesto upresní sprievodca). Príchod do BRATISLAVY v neskorých večerných hodinách.

Zmena programu po dohode so sprievodcom (v závislosti od programu, počasia. dopr. situácie a p.) vyhradená!

V cene je zahrnuté

 • spiatočná cesta autobusom slovenskej prepravnej spoločnosti
 • slovenský sprievodca
 • poistenie insolventnosti CK

 

V cene nie je zahrnuté

 • strava
 • ďalšie služby, ktoré nie sú uvedené v programe
 • vstupné na podujatie 

MOŽNE PRÍPLATKY:

 • 2€/os. (komplexné cestovné poistenie UNION)
 • ...€/os. (vstup na festival, spresníme dodatočne)

PLATOBNÉ INFORMÁCIE: CK bude posielať faktúry koncom septembra 2020 

Ďalšie informácie

·         veľkosť skupiny min. 35 osôb (o realizácii zájazdu budeme informovať v priebehu septembra 2020),

·         doprava – autobusom súkromného prepravcu,

·         cestovný doklad – platný pas alebo občiansky preukaz,

·         nie sú potrebné víza,

·         nie je potrebné špeciálne očkovanie,

·         vhodnosť cesty pre osoby so zníženou pohyblivosťou je na vlastnom uvážení.

 

 

INFORMÁCIE O FESTIVALE

 

https://www.csabaikolbaszfesztival.hu/

 

UPOZORNENIE – COVID-19

 

·         situáciu monitorujeme a informácie budeme aktualizovať

·         dovoľujeme si upozorniť účastníkov na možnosť, že podujatie môže byť z dôvodu návratu pandémie a znovuzavedením opatrení proti šíreniu ochorenia, zrušené.

 

AKTUÁLNE OPATRENIA (zdroj www.mzv.sk)

 

Aktualizácia od 04.09.2020

 

Od 1. septembra 2020 platí zákaz vstupu do Maďarska, iným ako maďarským občanom. Tieto nariadenia budú platiť do 1. októbra 2020.

 

Do Maďarska môžu vstúpiť aj cudzinci s oprávnením na trvalý pobyt na území Maďarska a jeho rodinní príslušníci, ak sa preukážu dokladom, respektíve disponujú platným povolením, ktoré im vydala cudzinecká polícia Maďarska a oprávňuje ich na pobyt na území Maďarska na obdobie dlhšie ako 90 dní.

 

Obmedzenia sa vzťahujú aj na železničnú a autobusovú osobnú dopravu.

 

Občan Slovenskej republiky (SR) môže vstúpiť na územie Maďarska ak:

 

a) preukáže, že najneskôr do 30. septembra má rezerváciu ubytovania na území Maďarska aspoň na jednu noc a rezervácia bola uskutočnená pred platnosťou nariadenia vlády (teda pred 1. septembrom 2020) a

 

b) v priebehu 5 dní pred svojím príchodom podstúpi testovanie a preukáže potvrdením v maďarskom alebo anglickom jazyku, že v čase vyšetrenia v jeho organizme nebol prítomný vírus SARS-CoV-2

 

Toto nariadenie platí od 1. septembra 2020.

 

 Výnimky z nariadenia na vstup do Maďarska

 

 • ·         prekročenie hraníc nákladnou dopravou

 

 • ·         prekročenie hraníc uskutočnené úradným pasom podľa odseku (2) § 6/A zákona XII. z roku 1998 o cestovaní do zahraničia, ako aj

 

 • ·         na osobu, ktorá sa pri vstupe na územie Maďarska dôveryhodne preukáže, že v období 6 mesiacov pred aktuálnym dňom prekročenia hraníc prekonala ochorenie COVID-19

 

 • ·         výnimka na vstup do Maďarska platí aj pre súťažiacich, športových odborníkov, respektíve účastníkov športových podujatí (nie divákov), ak sa preukážu 2 negatívnymi testami z maximálne 5 dní pred vstupom s rozdielom 48 hodín.

 

Osoba, ktorá nie je občanom Maďarska, v osobnej doprave na územie Maďarska nemôže vstúpiť okrem stanovených výnimiek v zákone a v nariadení vlády. To znamená, že osobným motorovým vozidlom, vlakom, autobusom, leteckou dopravou resp. iným dopravným prostriedkom alebo peši nemôže vstúpiť na územie Maďarska okrem stanovených výnimiek.